Petra fick sadelstol

Duktigt Tomppi!

Jag har varit trött i benen efter tisdagen – men nu föll pengen ner... jag har en ny stol på jobbet – en sadelstol – och antagligen så använder jag benen och ryggen på ett annat sätt... snacka om att vara i "bra" form!

Jo efter Kisakeskus så var jag en timme på volley och i går var jag ut och stavgå – men det var inte speciellt lyckat för det är ju snor-halt!

Tänkte om jag skulle släpa mig till gymet ikväll och svettas ordentligt. Kämpa på och gå försiktigt så att ni inte halkar och stöter er!

h. Petra






Publicerad 13.03.2010 14:17

Kommentarer

Kommentarerna förhandsgranskas av Västra Nylands redaktion. De syns inte genast. Kommentarer publiceras endast med skribentens namn, signaturer godkänns inte. E-postadressen syns inte i kommentaren.

Kommentarer med Disqus
 
SENASTE NYTT


INSÄNT


Ytterst farlig korsning Läs insändarna >
 
IlmoitusIlmoitusIlmoitusIlmoitusIlmoitusIlmoitusIlmoitusIlmoitusIlmoitusIlmoitusIlmoitusIlmoitus Ilmoitus